Etkinlik Amacı : Kişide fiziksel sağlık, zihinsel kontrol ve ruhsal huzuru bir bütün olarak geliştirmek

Etkinlik Konusu : Nefesler, biyoenerji, asanalar(duruşlar), nefes kontrolü, konsantrasyon, meditasyon ve gevşeme teknikleri uygulamalarını eğitimci rehberliğinde birlikte yapmak.

Etkinlik İçeriği : Nefesler, biyoenerji, asanalar(duruşlar), nefes kontrolü, konsantrasyon, meditasyon ve gevşeme teknikleri

Kazanımları : Orijinal Yoga Sistemi ( OYS) uygularken, fiziksel düzeyde organizmanın tüm sistemleri birbirine bağlanarak uyum içinde çalışır. Zihinsel düzeyde düşünce ve duygular bütünleşerek rahatsız edici karşıtlıklar üretmezken, kişisel düzeyde OYS teknikleri sayesinde beden, zihin ve ruh birleşerek uyum içinde birbiriyle kaynaşmış tek bir birim haline gelir.

İstenilen Donanımlar(Varsa) : - Yoga matı kişiye ait olacaktır. - Katılımcı rahat hareket edebileceği bir spor kıyafeti ile gelmesi yeterlidir. - Uygulama esnasında salona ayakkabı ile girilmeyecektir. - Katılımcı kişisel kullanım için bir adet el havlusu bulundurabilir. - Derse aç gelinmemeli ve en az bir saat önceden yemek yenmelidir. Ders esnasında yiyecek ve içecek tüketilmez. - Ders esnasında cep telefonu bulundurulmaz. - Derin gevşeme sırasında katılımcı üzerine örteceği ince bir örtüyü yanında getirebilir.

Ön Koşul(Varsa) : Katılımcı rahatsızlığı varsa önceden eğitimciyi bilgilendirmelidir.

Hedef Kitlesi : 18+

 

  Kurs Fiyatı: 450 (Tek Oturum)- 750 (Çift Oturum)
  Süre: 8/16 Saat
  Başlama Tarihi : 17 Ekim 2023
  Bitiş Tarihi : 09 Kasım 2023
  Yer : MEÜSEM Derslikleri